RemonT :/

Motor, trapovi, vešanje, kočnice, opruge, menjači...-Anlaser, instalacije, prekidači, dijagnostika, sijalice, audio, video...
Odgovori
Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 9:57 am
Ime: Danijel
Auto: Corsa B 1.4 16v
Kontakt:

RemonT :/

Post od guly » Čet Jul 05, 2018 6:18 pm

Drugari od pocetka se nesto zalim i kukam na korsu [slap! [lol sta da se radi finansije ne dozvoljavaju. Evo sad imam najnoviji problem koji i nije tako nov ali eto nada poslednja umire [lol [lol [scratc.h Zamenom regulatora pritiska goriva se normalizovala potrosnja i sada je manje od 10l nekom mojom procenom oko 9. Sa tri hiljade predjem 220km i ostane jos "malo" rezerve. ahaha koja prica [lol [lol Da ne duzim vise, problem je sto je auto "poceo" da dimi plavkasto beli dim, ne mnogo ali dimi i na auspuhu se zavrsna cev ucrnila?.Unutar cevi auspuha se nakupila crna garez? Sigurno je motor otisao??Pretpostavljam da se neisplati raditi remont ali jel moze neko da me uputi sta i kako, da ocekujem da li su karike, ventili ili sta vec?. Korsa dobro ide po gradu ali nisam je vozio na otvorenom putu, ne pamtim... [a:u[ Motor se normalno cuje ne tropa nista, jedino sto sam primetio da ujutru puca iz auspuha i da ima malo nemiran ler, kao da se gusi nemam pojma. Mogu da snimim neki klip pa da okacim ako nesto znaci. Hvala drugari

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa B 1.0 12V

Re: RemonT :/

Post od Mihajlo_J » Čet Jul 05, 2018 10:17 pm

Pa valjalo bi malo i gas stisnuti. Probaj sa tim. Ali prvo premeri kompresiju. moguće da se nakupilo gareži pa sad izbacuje sa benzinom... islim sa pravom količinom benzina, i obgoreva sve. A možda je i geknuo. Merenje kompresije će za početak reći nešto više

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Čet Jul 05, 2018 10:19 pm

Hvala druze videcu da izmerim pa javljam.

Korisnikov avatar
Krle
CTF Član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2018 12:16 am
Ime: Hristivoje
Auto: Corsa B C14SE

Post od Krle » Pet Jul 06, 2018 1:22 am

Ne vozeci auto povremeno na otvoreno i drzanje u obrtajima,hoce da se `ulenji` , mada rece kolega vec kako poceti :)
Ja i po gradu drzim malo vece obrtaje bas zbog `lenjosti`...
Okaci svakako :)
U svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo.

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Sre Jul 25, 2018 11:06 pm

Evo danas ugrabio da odem do majstora koji je u gužvi... Klasika :D ima ulja na auspuhu... Kaže da ako otvaramo motor da odradimo sve, ventile, gumice i karike. Kaže da sam dovde došao vozeći samo po gradu :/ i da će ova igrarija da izađe do 200e. Inače upalio mi se ček endžin na kratko i pokazuje grešku p1405 egr sistem? EGR je zatvoren odavno?

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Krle
CTF Član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2018 12:16 am
Ime: Hristivoje
Auto: Corsa B C14SE

Post od Krle » Čet Jul 26, 2018 7:50 pm

Da li ti je majstor rekao da menjas letece i lezece lezajeve? Ako nije,mislim da bi trebao da ga zaobidjes,jer ces dobiti udar kompresije na radilicu. I meni je masan auspuh pa ide,ako je vec takvo stanje vozi ga dok traje,pa posle kad rikne otvaraj....Licno misljenje
U svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo.

zoran.r
CTF Član
Pridružio se: Sub Sep 05, 2015 12:18 am
Ime: Zoran

Post od zoran.r » Sub Avg 04, 2018 3:23 pm

KOliko ti ulja trosi?
Polako sa otvaranjem motora. I meni je auto dimio plavkasto-sivi dim posle hladnog starta. Ja sam je vozio kao neki penzioner iskreno zbog potrosnje i takvim nacinom voznje sam je ulenjio malo, i nakupilo se garezi i vlage u izduvnom sistemu.
Kasnije sam malo promenio naviku kada je voznja u pitanju, auto vozim mnogo zustrije i koliko sam primetio takva voznja joj mnogo vise odgovara nego ona 'penzionerska', cak je potrosnja ista ako mi verujes, ne trosi ni mililitra vise. Moja je 1.4 16v i kao sto je poznato 16v voli obrtaje.
Zgazi je za pocetak negde na nekom pravcu, i nekoliko dana je vozi malo zustrije, meni se auto preporodio.
A kacio sam klip ovde na forumu, rad motora je bila kao kod Trabanta, propracen plavo-sivim dimom, sada radi kao sat, ne dimi uopste. Inace meni po gradu trosi 10L benzina kako god je vozio, na otvorenom ode do 7.

Odgovori