Opel Tigra Amortizeri i Opruge

Motor, trapovi, vešanje, kočnice, opruge, menjači...-Anlaser, instalacije, prekidači, dijagnostika, sijalice, audio, video...
Odgovori
Azzlack69
CTF Član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2017 12:40 pm
Ime: Petar
Auto: Tigra A 1.4

Opel Tigra Amortizeri i Opruge

Post od Azzlack69 » Pet Jun 29, 2018 2:54 pm

E pa ovako,kao sto sam napisao u garazi,stavljanjem 16' auto se dosta podigao i to sada na oko malo ruzno deluje. Felne su 7,5J ET 35 i za razliku od 14' koje su bile na njemu auto je sada dosta stabilniji ali eto jedini problem cini ta visina. Medjutim u krivinama i dalje ima nagon da se zaljulja sto iskreno ne volim, da resih da malo unapredim to vešanje novim amortizerima i oprugama sto ce nadam se resiti i estetski problem. Moram napomenuti da sam narucio i tvrdje poliuretanske silen blokove tako da bi bilo lepo to upotpuniti i nekim kracim i čvršćim oprugama i amortizerima. Nemam nameru da idem na trke ili bilo sta slicno tako da mi ne treba sad nista specijalno samo da malo poboljsam stabilnost i upravljanje kao i da sredim taj estetski nedostatak nepotrebne visine. A posto se apsolutno ne razumem u sve to necu da lazem..voleo bih da cujem vase preporuke i savete.

Slika

Napred oko 6,5cm

Slika

Nazad oko 9,5cm

Hvala!

Korisnikov avatar
Krle
CTF Član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2018 12:16 am
Ime: Hristivoje
Auto: Corsa B C14SE

Re: Opel Tigra Amortizeri i Opruge

Post od Krle » Pet Jun 29, 2018 3:27 pm

Pa naj bezbednija ti je varijanta da kupis lepo komplet Gewinde i da sam odredjujes visinu ljubimca. Mada,polovne su oko 150+ evra... A posto si u inostranstvu,vidi uzmi tamo nove,jer ovde ne verujem da je taj kvalitet. Secenje,sabijanje itd ti NIKAKO NE PREPORUCUJEM,iz razloga sto ce ta ista opruga da probije solju,a moguce i kos (nije bilo slucajeva za kos koliko ja znam). Sabijanje opruuga isto nije preporucljivo jer ce sama opruga izgubiti `elasticnost`,a i pri tom moras da otvaras amortizere da se skracuje telo amortizera,pa secenje navoja na telu,pa novi navoj,...ihaaa posla. Naravno imas coveka koji sve to radi u Batajnici(nisam siguran da li jos radi),ali po mom misljenju,ako vec to planiras uzmi lepo amortizere namenjene za to i ne boli te glava,cak ja mislim da dobijas neku duzu garanciju od tipa vise od 2 godine na njih,ali tu moras i solje i lezajeve da kupujes(ne znam da li idu u paketu kad kupujes novo). Toliko od mene,ako ti je nesto ne jasno,pitaj. :)
U svetu postoji jedno carstvo, u njemu caruje drugarstvo.

Azzlack69
CTF Član

Post od Azzlack69 » Pet Jun 29, 2018 10:54 pm

A neka alternativa krace opruge i amortizeri..guglam po internetu sad ima bas dosta raznih duzina ali generalno meni to nista ne znaci pa ako ako ima neki savet i oko toga da sagledam sve mogucnosti 😂

Korisnikov avatar
Krle
CTF Član

Post od Krle » Pet Jun 29, 2018 11:58 pm

Pa ne znam ko bi to mogao da ti kaze,jbg... Posto tebi treba stabilnost,upravljivost i manja visina,to ti moze ispuniti samo Gewinde,osim ako imas nekoga ko poseduje pa da ti izadje u susret da isprobas samo te neke nize opruge,ali kazem ti,nije fora samo opruge nize staviti,mada brze ce ti riknuti amortizer,udarace telo amortizera u dno...Radio sam to na 2 svoja auta i nikad vise,posle skoro mesec dana su mi riknuli sva 4 nova amorta,upravljivost je bila ok,visina dobra,ali amorti cista nula...Ne bih znao sta vise da ti kazem :)

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Sub Jun 30, 2018 5:25 pm

Pa ne mora značiti. Ima ljudi ovde na forumu koji su imali niže opruge i standardne amortizere na korsi B. imao sam i ja ai kratko samo. Ako su ti amortizeri pri kraju, kupiš malo kraće. mislim da fabrički trpe do -35mm. Gewinde... pa neko ih hvali, neko ih kudi.
Imam ja komplet opruga na prodaju sa moje stare korse. Meni je prodavac rekao da spuštaju 30mm. Ali mislim da su tu možda i -35mm. Ako hoćeš, u BG su opruge i možeš ih isprobati pa ako ti odgovara, dogovorićemo se.

Korisnikov avatar
Krle
CTF Član

Post od Krle » Sub Jun 30, 2018 10:39 pm

Ja nisam cuo od korisnika da ih kudi... Ja sam stavljao na nove amorte pa opet riknuli...bem li ga...moguce da sam ogroman maler :)

Azzlack69
CTF Član

Post od Azzlack69 » Ned Jul 01, 2018 9:32 pm

Amortizeri au mi svakako za menjanje i to sva 4 pa bi bilo dobro da se sve to lepo zameni u kompletu. U sustini Gewinde naj bezbolnija varijanta koliko sam shvatio.. mada citam neki hvale neki ne tako da kontam da je u pitanju koliko ti je dubok dzep...

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Ned Jul 01, 2018 9:47 pm

Tako nekako. Kažem ti, imaš moje opruge za probu. Pa ako ti odgovara, dogovorićemo se

Azzlack69
CTF Član

Post od Azzlack69 » Ned Jul 01, 2018 11:58 pm

Vazi,ako ne nadjem nista pametno ovde po Nemackoj,cucemo se kad se vratim i hvala! 👍🏼

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Uto Jul 03, 2018 4:55 pm

-30/-30, -35/-35, -40/-40 opruge (imao ja godinama +195/45-16) max na fabričke amortizere (stavio Kayaba Excel G gasne) i uzivaš sa peglanjem sa ok udobnošću.

Visinu sa pomenutim imaš kod mene negde u garaži.

Azzlack69
CTF Član

Post od Azzlack69 » Pon Jul 09, 2018 11:49 pm

Ima li neko iskustava sa FK Gewindama?

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Sre Jul 11, 2018 4:10 pm

Ima ih Mladen na corsi koliko se sećam. Meni su bile ok kad sam belku provozao. Čak udobnije nego moje -35/-35 Supersport crvene + Kayaba excel G.

Oko 200e su novi žuti po ebay.

Korisnikov avatar
mladen
CTF Član
Pridružio se: Pon Jan 21, 2013 8:52 pm
Ime: madjo
Auto: corsa b c20xe- b204l

Post od mladen » Sre Jul 11, 2018 6:47 pm

Fk gewinde extra ja ih imam vec 7 godina mnogo dobre se pokazale bar meni :-)

Odgovori