Limarijski radovi

Sve u vezi spoljašnosti i unutrašnjosti automobila.
Odgovori
zoran.r
CTF Član
Pridružio se: Sub Sep 05, 2015 12:18 am
Ime: Zoran
Auto: Corsa B 1.4 16v

Limarijski radovi

Post od zoran.r » Sre Feb 21, 2018 9:42 pm

Pozdrav momci! :)
Kakva su vasa iskustva sa saniranjem rdje na ljubimcima?
Naime pocela je da korozira moja korsa na par mesta. Rdja je ispod sloja farbe, izgleda kao plik.
Ja sam mislio sada na prolece da joj odradim i to, boju bih trazio da mi naprave ali iskreno nisam se do sada bahtao limarskim radovima. Pa bi mi savet dobro dosao. Ono sto trenutno znam to je da rdju trebam skidati sve dok ne dodjem do zdravog lima, nakon toga valjda ide neki antikorozivni lak, gitovanje, pa prajmer pa farba? Ili neki postupak + - ?
Hvala na savetima i predlozima! :DD

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa B 1.0 12V

Re: Limarijski radovi

Post od Mihajlo_J » Čet Feb 22, 2018 11:00 am

Pa yavisi gde je korozija. Nije antikorozivni lak, nego anikorozin. To pemažeš i ostaviš neko vreme. Git ako baš treba. Tebi je korsa crna, ako je pri ivici i mali deo, uzmi samo sprej u radnji i ćao.

zoran.r
CTF Član
Pridružio se: Sub Sep 05, 2015 12:18 am
Ime: Zoran
Auto: Corsa B 1.4 16v

Re: Limarijski radovi

Post od zoran.r » Čet Feb 22, 2018 4:00 pm

Hvala Miha na odgovoru! :)
Pa krenula je da rdja bas na donjoj ivici vozacevih vrata, otrpilike je taj 'plik' nekih 3cm dugacak/sirok.
Takodje krenula je da rdja na gepeku, tamo gde je boja ostecena zbog onog incidenta sa gumom.
Znaci u sustini da je zagrebem do zdravog lima, (valjda nece biti neravnina za gitovanje...)
Zatim taj antikorozin , nego prajmer jel obavezan pre nanosenja finalnog sloja farbe ili ne?
Secam se kad je stric ranije krpio njegove krseve, da je strugao, pa ide prvi sloj necega, pa gitovanje, pa onda siva farba (pretpostavljam neka zastita) pa je onda farbao... :DD

Odgovori