Corsa B 1.2 1995 Gasi se u vožnji

Molimo nove članove da se ovde predstave, nakon predstavljanja ostali forumi će biti vidljivi, hvala.
Pravila foruma
Počnite novu temu i u njoj napišite nešto o sebi, npr: ime, grad, koji auto vozitei sl. Nemojte ovde da postavljate pitanja o problemu koji imate i slicno za takva pitanja postoje drugi podforumi, hvala.
Odgovori
Korisnikov avatar
dedaBaja
CTF Član
Pridružio se: Sre Dec 10, 2014 10:49 am
Ime: Baja
Auto: Corsa B 1.2 16 v

Corsa B 1.2 1995 Gasi se u vožnji

Post od dedaBaja » Sre Dec 10, 2014 11:05 am

Muke moje sa Corsom B 1.2 1995 god. Posle poplave niko ne moze nista da resi.Voda je bila u kabini taman do kablova koji ulaze u kompjuter gornji deo kompjutera je bio bez vode, Imao sam srece pa je bila skinuta klema sa akumulatora saceko 10 dana posle polave i uspeo da je pokrenem i vozim, ali svasta se desava posle toga. PROMENJENO ULJE U MOTORU 2 puta, U MENJAČU,promenjen filter ulja, promenjeni ležajevi radilice, promenjena vodena pumpa, podmazani zadnji točkovi, poskidana prljavština sa prednjih kočionih diskova sa nekim cleenerom. Najgore sto niko ne moze da mi resi problem sto mi se auto u voznji gasi. Kad otpustim gas, sklonim nogu sa gasa i smanji joj se broj obrtaja na minimum u voznji mi se gasi motor. Isto se dešava i pri naglom kočenju i zaustavljanju na semaforu kada skolnim nogu sa gasa ili nekoj sličnoj iznenadnoj situaciji. Onaj deo gde se nalazi motorce za ubrizgavanje goriva pregledan 10 puta sad se trenutno pomocu ultrazvuka cisti i sito mada je relativno cisto. Motor koji ubrizgava gorivo u tom delu ispravan. Vadjena pumpa za gorivo očišćena nije problematična. Kompjuter vadjen, samo onaj deo koji se spaja sa kablovima je bio malo u vodi i pored toga detaljno opran alkoholom osušen i vraćen. Da ne pricam da se raznorazni sumovi cuju, od alternatora ili sta vec .ablender mi nema dobar kontakt na kratkom svetlu i td itd. A posle predjenih 50+ak km pocinje engine lampica da svetli. Na kompjuteru ne daje nikakve znake da je nesto u kvaru. Sad me muci i to sto nema taj kontakt na kratkom svetlu: da li to moze da se nekako popravi a ne da se menja ceo blender.
Dajte neki dobar savet, pomozite

Odgovori