korsa A potrosnja

Sve teme i pitanja.
Odgovori
draggisha
CTF Član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 1:11 pm
Ime: dragisa
Auto: Corsa A 1,4i

korsa A potrosnja

Post od draggisha » Čet Nov 05, 2015 7:08 pm

da krenem od pocetka...prvo sam zamenio rezervoar jer je prethodni bukvalno istrulio,stavio drugi upalio sve sljaka ok ali potrosnja sa prethodnih 6l tj 1000 din-100km pre zamene rezervoara, predje na 1000din-60,65km...proverim auspuh zadnji lonac dobio po savu bukvalno celom duzinom,sredim to lepo radi na leru lepo ide,vuce ali potrosnja ne pada i jako mi cudno sa 6 na skoro 9do 10 litara . iskreno 6 je trosio kako god ga vozio po gradu naglo gas kocnica i lagano na 6 je bio zakucan..ne pali se nijedna lampica veliki servis odradjen na prolece svakodnevno ga vozim...jedino sto sam malo primetio da su za nijansu nizi obrtaji na leru nego inace mada ne trese tj na donjoj granici,a gas desava se da povuce kao lud sto je u 90 posto slucajeva a nekad malo i sa zadrskom ...inace je korsa 1,4i 1991god...gde jos da trazim uzrok te povecane potrosnje?

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Re: korsa A potrosnja

Post od Puzo81 » Čet Nov 05, 2015 9:52 pm

Kako meris potrosnju, od čepa do čepa ili?

draggisha
CTF Član

Post od draggisha » Čet Nov 05, 2015 11:49 pm

merim po zvuku pumpe za gorivo u rezervoaru...kad ima goriva kad je pumpa tj donji deo potopljen radi ok kad je vremw za sipanje bruji i promeni zvuk i tad imam taman do pumpe.deca me zezaju kad dajem.kontakt dobro je tata ne cuje se pumpa ne moramo.sipati;) ...i tako vec tri godine pratim kilometrazu ...isprobavao sam i nacine voznje agresivnije blaze,leto zim nebitno je bilo totalno, uvek sam za 500 din (sipami na licu mesta reset sata) prelazio minimum 55km cak i kad je gorivo bilo 150+ din a sad je jeftinije.probao i na razlicitim pumpama da sipam isto se desavalo.sada za zadnjih 10merenja tj 10sipanja u proseku po 500din jer ne sipam vise sem ako ne idem dalje iz grada ja sam prelazio max 30-33km znaci 20km manje i to mi je ogromna razlika...ne gresim u merenju jer ga pratim stalno a pogotovo pratim otkad sam promenio rezervoar i poznajem svaki zvuk svog auta ;) a pogotovo taj sto udara po novcaniku najvise...

draggisha
CTF Član

Post od draggisha » Čet Nov 05, 2015 11:58 pm

a kada sam posumnjao prvi put da jede benzin pustio sam ga bukvalno da posrce sve i da se ugasi i onda stara prica naveo sam u prethodnom postu...to traje vec dva meseca proveravam kao idiot da i ovaj rezervoar ne pusta ali ni kapi nigde niti nekog mirisa van kola oko rezervoara sva creva ok sve selne zategnute...jedino gde se oseti blag miris benzina jeste oko dela gde se sipa benzin kod zadnjeg tocka ali nema nigde naznake da pusta niti da flisuje negde detaljno sam pregledao sve to...inace ovakva tj jako slicna velika potrosnja je bila kad je prethodni rezervoar procurio na milijardu mesta bukvalno ali da je do toga i da je tako sad bi se videla bar fleka na betonu ili bilo sta jer ono je kapljalo kao sa slavine kad gumica ode ...izvinjavam se zbog opsirnosti pokusavam.sto slikovitije objasniti...

draggisha
CTF Član

Post od draggisha » Pet Nov 06, 2015 12:06 am

a nisam primetio nakon zamene rezervoara da mi je auspuh zadnji lonac otisao po onom šavu da ga nazovem uzduz, i pomislio sam mozda zbog toga digao potrosnju ...sredio sam to momacki dim izlazi gde i treba i nigde van izduva lepo zvuci i lepo radi tako da sam auspuh eliminisao kao potencijalni uzrok svega ovoga a i pitanje je nisam siguran da li rupa na auspuhu moze za toliko da poveca potrosnju mozda litru ali 3,4 to mi nekako bas mnogo...a inace varen mi je zadnji lonac tj sama izduvna grana koja izlazi iz lonca je bila popustila na 50% onog kruznog vara tako da sam to sredio jos ranije...

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Pet Nov 06, 2015 10:03 am

Ja bih prvo skinuo još jednom rezervoar i proverio sve. Pipao pun, bukvalno i gledao da li će procureti. Možda je bušane negde gore, sa gornje strane. Pa u bućkanju u vožnji izlazi. Nemam pojma, pretpostavka. Ili napuniti do vrha i leći ispod i gledati i njuškati. Te metode 1000 din i nisu baš naj naj. mislim, i da bi se utvrdila potrošnja, i da bi se pronašao uzrok. IOnako će se sav taj benzin potrošiti :DD

draggisha
CTF Član

Post od draggisha » Pet Nov 06, 2015 2:01 pm

Rezervoar sam testirao pre montiranja da ne bih opet skidao jer sam ga sam menjao i malo je nezgodnije bez kanala:)...po meni je to merodavno merenje tako radim otkad sam uzeo korsu i uvek tacno znam koliko km mogu preci i sve do te zamene bilo je 6l na 100 i koji kilometar nikad ispod 100...a sad je to vec druga prica ,danas sam ocistio svecice sve ok kablove pregledao.jedino jos sto sam zamenio uz rezervoar uzeo sam novi filter goriva i stavio jer pri velikom servisu ga nisam menjao jer je i tad bio relativno nov da kazem.lepo pali ide vuce k'o defektan nema nekog posebnog dima na izduvu sve kako je i bilo...da li jos nesto moze biti uzrok povecanoj potrosnji a da nisam pregledao?

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Pet Nov 06, 2015 6:22 pm

Od čepa do čepa jedino, sva druga merenja nemaju efekta.

draggisha
CTF Član

Post od draggisha » Pet Nov 06, 2015 9:26 pm

nikad nisam sipao do cepa tako da od toga nista a slazem se da je to najtacnije...sipam za lupam 3000 trebao bi preci preko 300km i preelazio sam lagano a ja sa ovom potrosnjom sada predjem 60-80km manje o tome se radi.znam koliko je trosio i koliko sad trosi i to je problem nebitno trosio ranije 5,6,7l sada trosi ~3l vise...

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Pet Nov 06, 2015 11:24 pm

Kako je testiran rezervoar?

Svejedno, ja bih ipak merio od čepa do čepa. Jedino je to ispravno, nema ruge metode. Benzin se mućka u rezervoaru, uzbrdo, nizbrdo.... Kao što rekoh, neće se baciti, iskoristi će se za vožnju autom u svakom slučaju.

draggisha
CTF Član

Post od draggisha » Sub Nov 07, 2015 1:15 pm

Kad sam ga kupio u njemu nema sta nije bilo bio je bas prljav. Posto sam imao nafte prao sam ga u nafti i unutra sam ubacio staru ogrlicu od psa da sve to fino pokupi koliko je moguce.onda crevo mlaz i ispiranje do besvesti.nakon toga kad je vec nafta bila u njemu sipao sam ciste nafte u njega pa koliko sam mogao da procenim bar do trecine sigurno ako ne i malo jace, ostavio preko noci u polozaju u kom bi bio u kolima sutradan sve suvo znaci ok.onda sam ga rotirao po par sati uspravno na jednu i drugu stranu i sve je bilo ok.onda pranje luftiranje itd itd.to sam radio iz razloga sto kad aam skinuo stari bile su dve rupe koje su se videle.onda sam okrpio taj stari i nisam idiot proverio vratio i cim sam ga namestio i sipao goriva procureo je na brdo drugih mesta , tako da se ne bih igrao sa tim opet jer nemam kanal a nije bas prijatno napolju za lezanje ovog sam proverio tako.i sad ga kad god prodjem.pored kola pogledam koliko god mogu niti se sta oseti niti flisuje...zato sam rezervoar iskljucio kao mogucnost...nista moracu onda od cepa do cepa kad bude sretnije vreme pa videti ...

Odgovori