Corsa svastara

Sve teme i pitanja.
Odgovori
Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 9:57 am
Ime: Danijel
Auto: Corsa B 1.4 16v
Kontakt:

Re: Corsa svastara

Post od guly » Sre Apr 22, 2015 2:06 am

Pocelo ulje da curi na glavnom kocionom... Jer mora da se menja?

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Sre Apr 22, 2015 1:50 pm

Mislis na glavnim kocionim aparatima na zadnjim tockovima ili na onom (ispod haube) ispod cantre sa dot uljem sto je nakacen na servo bubanj?

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Sre Apr 22, 2015 8:31 pm

Da to ispod haube, glavni kocioni. Vlazi mi boca i jedno crevo mozda uopste nije do cilindra. Ne znam da li da zalepim bocu ili da kupim drugu :DD

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Sre Apr 22, 2015 9:13 pm

Kupi drugu polovnu fabricku, nije više od 10e.

Korisnikov avatar
Maleš17
CTF Član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 7:28 pm
Ime: Saša
Auto: Corsa B 1.0 12v 1997

Opel corsa B 1.0

Post od Maleš17 » Sre Apr 29, 2015 12:09 pm

Pozdrav imam par pitanja, da li je neko od vas menjao zadnji lonac ? i da li neko zna gde bih mogao da nabavim? čuo sam od drugara da ima u Zrenjaninu ali on što je kupio za njegov auto, nije zadovoljan,kaže da su mnogo bučni,... I drugo reših da kupim nove kožice za ručnu i menjač i reko kad već to menjam ajd da skinem sedišta ,plastike,tapacirung da sve lepo operem, i naravno to je teže nego sto zvuči,na vozačevom sedištu su zapekla ta dva šrafa i probao na sve moguće načine da odvrnem, i na kraju sam jedan morao da izbušim i odsečem ali ovaj drugi nmg...a on ni da makne,a malo je na nezgodnom položaju a odole se ni ne vidi pretpostavljam da je u ~tunelu~ da li neko ima rešenje kako da se odvrne torex šraf stim da torex ključ ne vredi,pokušao,još jedino da ga polomim.... i da li još neko ima plin u corsi? skoro sam ga kupio i potrošnja po gradu mu je nekih 10l, i da da ne zaboravim ne znam da li imam servo, pre ovog sam vozio i sa mehaničkim i sa servo volanom, a sada kada vozim ovu korsu kao da nekad imam a nekad nemam servo,da li je to moguće? kako da znam da li imam servo i da li može da se vozi sa neispravnim servom, pretpostavljam da je za većinu vas ovo plupa pitanja,ali šta ću neiskusan sam pa bolje da pitam.... Hvala Vam svima unapred.

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Re: Opel corsa B 1.0

Post od Puzo81 » Sre Apr 29, 2015 1:22 pm

Sve u vezi auspuha ides kod http://www.batasportauspuff.co.rs/" onclick="window.open(this.href);return false;, reci da te poslao momak sa crnom corsom B Slobodan.

Zadnji lonac bi 2500din a ako hoces da ti napravi zvuk kakav zelis onda je 2800-3000. Jako su kvalitetni i poslednji zadnji kupljen kod njega mi je trajao 7ipo godina skoro ciste gradske voznje.

Razbusi i njega ili one kontra burgije, kako se zvase za izvrtanje polomljenih srafova [scratc.h

Nikola ima sequent na X12XE *naravno mora sequent i na 1.0 12v), ne znam koliko mu trosi...verujem manje nego X10XE jer je rastereceniji motor.

Po davanju kontakta ako imas na tabli lampicu EPS (electronic power steering((koja se ugasi kada upalis auto) onda imas elektronski servo koji se nalazi na pusci volana. X10XE nisam video sa klasicnom servo pumpom i mislim da ne ne ugradjuje na restajl corse tj posle juna 97me.

NidzaNS
CTF Član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2012 3:19 am
Ime: Nidza
Auto: Corsa B 1.2 16V

Post od NidzaNS » Čet Apr 30, 2015 1:04 am

Sto se potrosnje tice, ja za X12XE mogu (ne bas ponosno) da kazem da je svojevremeno i meni krajnje opusteno gutao 10 litara suve gradske voznje. Ruku na srce nisam se ni trudio da je oborim, verovatno zbog inace niske cene gasa. Slicna litraza je bila i za brdsko-planinske deonice, a boga mi i autoput (bez skidanja noge sa gasa). :D

Elem nakon menjanja (benzinskih) dizni iz nekih drugih razloga, a odmah potom i korigovanja mape gasa kod cuvenog nam Dore i obaranja pritiska sistema jer je bio nepotrebno visok, sa istim stilom voznje i istim deonicama mi je potrosnja opala na 8,5 (gradske) a za medjugradske ravnicarske deonice bude i 7,5l.

Vidim da si iz Temerina, pa ti je moj savet da odes kod cika Dore koji ima preporuke mnogih foruma na pretres sistema, provera mape itd itd, te analizirajte sta ti je ciniti ukoliko zelis mirniju potrosnju.

Usputno pitanje je kod koga odrzavas munju u Temerinu?

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Čet Apr 30, 2015 8:32 pm

Od kojeg auta pasu podizaci za haubu? Uzeo sam glavni kocioni ali je moj dobar samo sam bocu zamenio... pa sad da modernizujem haubu :DD

Korisnikov avatar
Maleš17
CTF Član

Post od Maleš17 » Sub Maj 02, 2015 11:21 am

Zvao sam batu rekao mi je da je auspuh 1,5 mm lim sa ugradnjom 3000din, jel si na taj mislio da je ok i da je ok zvuk? planiram ovih dana da odem jer zadnji lonac samo što nije otpao (: ... imam pri kontaktu na tabli lampicu EPS :) , e sad kako bih mogao da proverim da li je ispravna ,gde ima da se kupi druga i da li može da se vozi bez nje :) . Probao kontra burgiju ali sraf je bio jači, preklizala burgija i izjela se,tako da ni to nije uspelo [o.()
Auto je kod mene 20-tak dana , nisam do sada išao kod ni jednog majstora i trebao bih za nekih 1000km da radim ulje,svećice,filter...pa sam hteo da vas pitam gde bih mogao da idem,kog majstora preporučujete, spomenuo si nekog iz temerina(čika Dore)?

NidzaNS
CTF Član

Post od NidzaNS » Sub Maj 02, 2015 3:48 pm

Dora je za autogas u Novom Sadu mislim da je ulica Bele Njive, a u Temerinu sam ja inace kod Oto Kubelja iskljucivo je Opel servis, vrlo dobar, korektan cenovno i jednostavan za dogovor i eventualna objasnjenja.

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Ned Maj 03, 2015 1:17 pm

Da, kod Bate i neces pogresiti a ima da ti trajeeee.

EPS sijalica se gasi posle paljenja auta? Ako da onda je sve u redu, ako ostaje za zizi onda EPS ima problem.

Sto se tice gasa kao sto je rekao Nikola preporuka za Doru http://autogas.rs/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kod Kubelja u Temerinu gde vozi Nikola, to ti je najblize a dobar je.

rikicv
CTF Član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 10:03 pm
Ime: rici
Auto: Corsa C 1.2 lpg

Post od rikicv » Ned Maj 03, 2015 2:38 pm

Ima EPS, a za potrosnju evo ti primjera za z12xe motor, u gradu trosi do 8-9 litara, na otvorenom oko 7h, tako da tu ima malo odstupanja. Ovo vazi za plin, na benzinu neznatno manje

Korisnikov avatar
Maleš17
CTF Član

Post od Maleš17 » Sre Maj 06, 2015 1:29 pm

Zamenjen danas zadnji lonac :) kod Bate,zadovoljan, lampica za ESP se gasi tako da je to ok :) a što se tiče plina imaću malo žurke oko njega, kada je hladan na benzinu pali isprve, i posle kad se ugreje sam prebaci na plin, medjutim kada je auto ugrejan , pa treba opet da ga upalim, navodno sam taj aparatić-prekidač prebaci na benzin ali jako puno vergla nekad 5-10 sekundi, bio kod majstora za plin on mi kaže da je neki uredjaj tu riknuo [popc ali da bez obzira na to ,auto treba da palim na benzin tako da prvo proverim da li je do toga,možda neće da pali ni na benzinu,možda je plin ok a nešto drugo problem... i preporučio mi je da kupim aditiv za benzin, za čišćenje dizni i ventila, kao provozaj 20-30l benzina sa tim aditivom da se malo pročisti i ako bude palio ok na benzinu onda dodji pa ćemo videti oko plina, medjutim nakon vožnje 5 min čisto na benzinu-bez prebacivanja na plin ,ugasio i auto je upalio iz prve, još sam ga malo provozao i palio tako ugrejanog par puta i svaki put je upalio iz prve,bez nekog verglanja... a što se tiče potrošnje plina 9-10l na 100 km rekao je da je to nenormalno, u svakom slučaju ću ga provozati malo na benzinu sa tim aditivom,pa ću onda opet da odem kod njega za gas, javim vam u čemu je bio problem i kako sam prošao ... još jednom hvala svima na pomoći ;)

NidzaNS
CTF Član

Post od NidzaNS » Sre Maj 06, 2015 4:10 pm

Za potrošnju sam ti napisao šta je moj slučaj, dakle prosek mi je 8,5 gradske, doduše uz bitnu napomenu da se ni ne trudim da je oborim na bilo koji način, čak naprotiv, zajebavam se dokle god je ova cena gasa. :) Mislim da je pametno da jedan period voziš samo i isključivo na benzinu (kao što ti je i majstor rekao taman i zbog aditiva, mada možeš i dizne pročistiti ultrazvučno to bi te već majstor posavetovao) i zapažaš sve moguće promene, teže startove (hladne, ili kad je zagrejan svejedno), potencijalna gušenja itd itd... Tek nakon toga i otklanjanja problema (ukoliko ih bude) na benzinu (savet: majstor Kubelj u Temerinu), odeš ponovo kod Dore na pregled sistema sa rešenim benzinskim stvarima. Jer ako si malo na benzinu malo na gasu imaćeš potencijalni problem šaltanja od jednog do drugog majstora (benzin i gas).

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Sre Maj 06, 2015 9:20 pm

Rekoh ti ja za Batu :thumb:

Ako ces da ides kod DORE prvo na benzinu mora da radi besprekorno inace se nece prihvatiti rabote na plinu.

Wynss cistaci dizne ok, mislim da ide boca na pun rezervoar ali to je kratkotrajno resenje. Prava stvar je kao sto je rekao Nikola je ultazvucno ciscenje dizni. (iz prve ruke, odradio aditiv pa UZV ciscenje, 10e po komadu otprilike).

KOD X10XE-a motora kad se skidaju dizne treba biti pazljiv, da se ne pocepaju gumice na svakoj dizni, ima ih po dve i kostaju 15e par.

Kad sam cistio svoje :DD

SlikaSlikaSlikaSlika

Korisnikov avatar
Maleš17
CTF Član

Post od Maleš17 » Pet Maj 08, 2015 6:48 pm

Kako je ovo divno kada kupiš auto, pa si sav heppy [h.b.d , a onda krene da ti riknjava deo za delom :bang , juče se vozim i čujem neko češanje u zadnjem desnom točku, reko ode ležaj, medjutim danas skidao sa ćaletom i ispostavi se da feder od ručne,od sajle star,korodiran, nema snagu da vrati ručnu, i onda ostane tako i neće da otpusti ručnu skroz, i pregledali dalje sajlu a ona plač majke božije...na dva mesta duplo tanja,ispucala... sada sam zvao Opel shop u NS u Temerinskoj i kaže 1900 din komplet... u pravu ste nije skupa korsica za održavanje, delovi ske oko iljadu -dve-tri , al kad ti se zaredja te ovo, te ono... [krsti , jel neko menjao sajlu? tj kupovao novu? planiram u ponedeljak da odem po ovu... E da nisam vam napomenuo još nešto, onaj mehanizam za pojas, koji pri sudaru dodatno zategne pojas, pri pokušaju da skinem ono jedno sedište što je zapekao šraf, ja reko da ga malo kucnem i kad je ovo čudo opalilo... [.oops i posle čitam na tom mehanizmu- pre skidanja sedišta ubaciti osigurač :bang al već je bilo kasno i sad mi je skupljeno tu gde utičem pojas kako se povukla ta sajla u mehanizmu, jel neko zna gde bih to mogao da nabavim? Neki otpad u okolini ns gde imaju polovni delovi, pošto mi nedostaje još par stvarčica koje mi ne trebaju nove :DD eto nek neko uči na mojim greškama, i da nisam uspeo da odvrnem šraf :bang
Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Pet Maj 08, 2015 9:13 pm

Nije to riknjavanje nego dovodjenje polovnog auta u red :DD

Kao prvo Opel Shop u Temerinskoj zaboravi, ludacke cene godinama forsira. Poslacu ti na pp par radnji gde je najpovoljnije, gde kupujemo duze vreme.
Sajlu sam menjao pre jedno godinu-dve, bila je oko 1500din i podrazumeva obe. Evo kataloskih brojeva

SlikaSlikaSlika

Pirotehnicki zatezac pojaseva. Da, pre skidanja sedista skines klemu sa akumulatora, stavis taj crveni osigurac na slici na leziste u kapisli i tek onda skidas sediste. I obrnuto.

Zatezac pojasa je oko 500-1000din kako gde a za corsine delove lista Kupujem prodajem, Polovni automobili i Moj auto, Kupindo i Limundo, ima puno rasklopljenih B corsi a cene su ok.

Korisnikov avatar
Maleš17
CTF Član

Post od Maleš17 » Pet Maj 08, 2015 9:41 pm

ok hvala ti [spec.3 , ovih dana moram da rešim tu sajlu jer sam sad bez ručne, ako je povučem opet će mi se pakne raširiti i neće skupiti kako treba...koćnice su ok :DD ,a taj okidač za pojas nije povezan , nema nikakvih žica [scratc.h , sedište od suvozača sam skinuo i nije bilo nigde ukopčano, to je neka opruga u tome koja je okinula i povukla sajlu, gledao sam na netu tu što pričaš ta je neka zeznuta ta baš eksplodira ima neko eksplozivno punjenje koje se aktivira kada i airbeg... Znači polovne delove da lovim po oglasima :DD

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Uto Okt 27, 2015 8:39 pm

Ako vam slini ulje na čepu dekle ventila možete uzeti gumicu oridji GM za 170din i zameniti umesti celog čepa 800-900.

Slika

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Pon Nov 02, 2015 5:53 pm

Treba mi info ako neko zna, ima iskustva i slično.

Koliko troši 1.4 8V monopoint (60KS) motor na plinu?

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Pon Nov 02, 2015 7:17 pm

Mislim da je Majkan kupio zeni 1.4 ili bese pak 1.2 8v [scratc.h

Korisnikov avatar
mladen
CTF Član
Pridružio se: Pon Jan 21, 2013 8:52 pm
Ime: madjo
Auto: corsa b c20xe- b204l

Post od mladen » Sre Nov 04, 2015 6:07 am

Da si pitao za benzim znao bih ti reci koliko trosi jer sam imao prije ove korsu 1.4 monopoint :-)
Bratova korsa 1.4 16v 90ks trosi 9 litara plina gracke stvarno sekvent plin.

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Sre Nov 04, 2015 9:16 am

I koliko ti je trošila benzina monopoint

Korisnikov avatar
mladen
CTF Član
Pridružio se: Pon Jan 21, 2013 8:52 pm
Ime: madjo
Auto: corsa b c20xe- b204l

Post od mladen » Čet Nov 05, 2015 6:55 pm

Iskreno meni je trosila od 7 do 9 litara gracke na otvorenog ne znam jer je bila kod mene mozda 3-4 mjeseca i to zimi :-)

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Uto Nov 10, 2015 6:59 pm

Trosice plava B malo vise u NS jer je gusci saobracaj od PG :DD

Odgovori