CD

Sve teme i pitanja.
Odgovori
Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 9:57 am
Ime: Danijel
Auto: Corsa B 1.4 16v
Kontakt:

CD

Post od guly » Sre Jul 17, 2013 7:55 pm

razmisljam se da uzmem neki cd player preko winwin-a daju na 12 rata bez kamate :) E sad cena da bude do 7-8k :)
http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... ejeri.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ovo je link gde su pomenuti plejeri. Pozeljno bi bilo da se skida plocica... da ima mosfet pojacalo( kolko ce ovo da se cuje sa fabrickim zvucnicima? :D ) usb i aux ili samo jedno, kad placam bar da uzmem sve :DD [cff.1

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Re: CD

Post od Puzo81 » Sre Jul 17, 2013 8:12 pm

U tom rangu sve je isti k...zaobidji Xwave a eto mozes Pioneer ili Kenwod..da ima sto vise podesavanja ekvilajzera,obavezno izlaz za pojacalo i USB.
Smosfet je sviranje qurcu i znaj da ovaj svaki pa i moj Sony R3300 (4x52W) koji je placen pre x godina 200e imaju stvarne snage 4x16 ili 4x18W a ne 4x50 i 52W

Znaci za neko normalno slusanje mozes neki od ovih gore MP3 + fabricki ili neki zvucnici sa sajta a za sve ostalo bez pojacala,odlicnih prednji sistema i nazad elpisi ili wofa nema vajde.

Ja bih ovaj http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... m-rds.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Sre Jul 17, 2013 8:22 pm

Ma za sad necu da se bakcem previse i ovo se razmisljam dali da uzimam, a sto sam video foru ovi sto imaju cd + usb nemaju radio jbte... :shock: Gledam ovaj mi je zapao za oko ali nema cd :/ ali zato ima fm radio :DD kosta ~8k
http://www.kenwood.eu/products/car/rece ... 7/details/" onclick="window.open(this.href);return false;
ili ovaj sa cd-om + aux ?
http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... /page.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ista im je cena :)

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 4:52 pm
Ime: Mile
Auto: Tigra MV6; E60

Post od lemi84 » Sre Jul 17, 2013 8:27 pm

bolje da doda jos koji dinar i kupi sa cd citacem, ko zna kada moze zatrebati

@guly
slazem se sa slobom da zaobidjes Xwave i ostala cuda, dosta sam ih ugradio i malo su trajali :DD i da uzmes nesto od ovih malo poznatijih proizvodjaca, svejedno koji, onaj koji ti se najvise svidi :DD

edit:
koji bre to nemaju tuner a imaju cd i usb???

a ja nikada ne bih uzeo radio bez USB-a, aux mislim da ne znaci mnogo, beskorisna stvar :)
Poslednja izmena od lemi84 u Sre Jul 17, 2013 8:30 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Sre Jul 17, 2013 8:29 pm

Glupo je kad nema cd zbog muzike koju verovatno imas na cd-ovima.

U tom rangu ja sam i dalje za onaj predlozeni jer ima sve sto ti treba.

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Sre Jul 17, 2013 8:33 pm

koji predlozeni?
Slika

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Sre Jul 17, 2013 8:33 pm

Pa pogledajte malo karakteristike :DD Slobo tvoj nema cd i radio :DD
http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... droid.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ovaj ima sve ali pise 2x 50w??????

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Sre Jul 17, 2013 8:38 pm

pa eto moze taj kenwood

a to sto pise na nasim sajtovima i sto kazu nasi prodavci, slobodno zanemari kao da nista nisi procitao i vidjeo

http://www.kenwood.de/products/car/rece ... R/details/" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Sre Jul 17, 2013 8:43 pm

Zamisli njesra nema cd al ima tuner http://www.pioneer.eu/eur/products/22/1 ... specs.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ovaj sto Lemy okaci je ok.

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Sre Jul 17, 2013 8:50 pm

Taj sam i ja kacio :DD jes da je ruzan ali ako uzimam uzecu taj ima i radio :DD a ovamo nista nisu stavili dali zbog toga sto se podrazumeva ili... :/ a nekim modelima su stavljali fm radio... Videcu hvala u svakom slucaju :)

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Sre Jul 17, 2013 9:19 pm

kao sto rekoh, zanemari to sto pise. specifikacije pogledaj na sajtu proizvodjaca, eto cak su tu u opisu proizvoda stavili url proizvodjaca, pa samo kliknes :DD

inace evo ovaj nije mnogo ruzan
http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... ux-fm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

imas tu i nekih od JVC-a pa pogledaj i njih, mozda ti se neki svidi. karakteristikama sve je to isto u tom cijenovnom rangu sto se tice ovih poznatijih brendova tako da kupi onaj koji ti se najvise svidja, cija ti boja digmica odgovara :DD

inace evo jedan od ovih kao sto su xwave i njemu slicnih, bez cd citaca. znaci samo usb, aux, tuner + citac SD kartica i naravno izlazi za pojacalo. ovaj sam ugradio drugaru u auto prosli put kada sam bio dole
nisam imao nikakvu vagu pri ruci ali garantujem da nema vise od 300gr

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

gratis bilder hochladen
Slika

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Čet Jul 18, 2013 11:17 am

:) A sto se tice ugradnje samo se ukopca jack ili moram kod elektricara da nosim :/

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Čet Jul 18, 2013 12:29 pm

tebi je sada fabrici ili...?
inace kakav god da je, nemoj da placas nikome za to, pomoci cemo ti i odradi sam. ili otjeraj kod nekog drugara koji zna pa uz pivce za 10min to odradite :thumb:

edit
ako je fabricki, koji je tacno?
Slika

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Čet Jul 18, 2013 6:31 pm

Obican fabricki kasetas philips :)
u radnji imaju ovaj model od 10k :/
http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... oklon.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jel ima razlike izmedju njega i ovog sto smo predlozili od 8.3k da ne dajem pare bzvz
http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... nts_tabbed" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Čet Jul 18, 2013 11:16 pm

philips car400??

a sto se tice ova dva, uzmi onaj koji ti je ljepsi :DD

ja bih licno prije kenwood, samo zato jer mi se u globalu brend vise svidja, pioneer i sony ne gotivim :)
Slika

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Pon Jul 22, 2013 7:06 pm

Narucen je http://www.winwin.rs/auto-moto-oprema/a ... nts_tabbed" onclick="window.open(this.href);return false; i stize za dva dana :DD e sad kako cu ja da to povezem :/ ja imam Philips SC201 i kolko sam video razlikuju se dzekovi kod ovog novog kenwood-a. Jel cu moci ja to da uradim?

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Uto Jul 23, 2013 12:25 am

moci ces da uradis
jedino ce trebati malo experimentisanja oko TID-a da bi on sacuvao memoriju. ja kod sebe to ni dana danas nisam napravio, a posto ce on da leti napoje, necu nikada ni napraviti :DD mada imam semu sa znacenjem kablova sto idu u njega pa cemo vidjeti da to napravimo kako treba :thumb:

inace na tom novom kenwood-u ces imati ovakav nekekav steker

Slika

a na autu imas ovako

Slika

i ti ces taj siri steker da zanemaris a ovo dva samo da ukopcas

Slika

bild upload

mozda ces jedino morati da znamjenis zuti i crveni kabal, ali to cemo vidjeti kada ti stigne kenwood, ne znam da li se kod njih mjenja. kod pioneer-a treba da bi imao memoriju
Slika

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Uto Jul 23, 2013 1:10 am

Kako mislis da bi sacuvao memoriju? Kapiram da ce tid stalno prikazivati vreme datum i temperaturu? Ili moze da se poveze sa plejerom kao sa fabrickim cdr 500 :DD

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 4 Beta

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Uto Jul 23, 2013 9:30 am

TID ne mozes povezati sa HU

a sto se memorije TID-a tice, mislio sam da zapamti vrijeme i datum, inace kada god se upali kod meme je sat na 00:00 i datum na 01.01.9?

a mozda neces ni morati nista prespajati na njemu, vidjecemo. nisam jos stigao da pogledam semu pinova na onom vecem konektoru na philips-u
Slika

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Uto Jul 23, 2013 10:18 am

Aaaaaa to je bas sux :( prvo da stigne plejer... :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 4 Beta

Korisnikov avatar
guly
CTF Član
Kontakt:

Post od guly » Sre Jul 31, 2013 5:10 pm

Na fabrickim zvucnicima se sasvim lepo cuje, ima pregrst podesevanja sto EQ sto za zasebne zvucnike, veoma se lako koristi za pet min sam sve skontao :DD U kutiji dolazi kabel koji se ubode u fabricki i moraju da se zamene zice da bi imao napajanje i pamtio podesevanje, bas kao sto je Mile u postovima iznad napisao [apl. [apl. Jedino kao minus stavljam konektor za antenu zato sto kosta sto din <1e a nisu ubacili u pakovanje, ako je neko iz zabiti kao ja moze da ima problema s tim dok nadje :DD, radio ima rds i brzo pronalazi stanice :) Sve u svemu za te pare kul uredjaj, sigurno ima nekih sa boljim zvukom ali ovo je na rate tako da... :DD [cff.1

Korisnikov avatar
lemi84
Mechanic Support

Post od lemi84 » Sre Jul 31, 2013 7:42 pm

Cini mi se da svi aftermarket uredjaji imaju takav ulaz za antenu. E sad, zasto ga nisu ubacili u pakovanje? Pa zato sto su prikljuci za antenu kod razlicitih automobila razliciti i ima ih mali milion vrsta. Npr kod opela je takav do ne znam koje godine, na bmw e46 je potpuno drugaciji, i ne lici na taj kao na opelu. Citroenove jedinice imaju takodje drugacije prikljucke za antenu itd itd. Tako da nemoj to da smatras kao minus tog uredjaja ili tog prozivodjaca :)
I to ti je adapter sa ISO na DIN i mnogi proizvodjaci su ga koristili u tom vremenu, ali ne svi, i ne uvijek. Posebno u poslednjih par godina se sve 'malo' promjenilo

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 4 Beta
Slika

Odgovori