Par raznih pitanja

Sve teme i pitanja.
Odgovori
Korisnikov avatar
oristic
CTF Član
Pridružio se: Sub Nov 10, 2012 6:33 pm
Ime: Oliver
Auto: Corsa B 1.4i 8v

Par raznih pitanja

Post od oristic » Sub Nov 10, 2012 6:57 pm

Evo par stvari koje me interesuju u vezi Corse B, 1,4i 8v 1996. god
Corsa služi fenomenalno, jednostavno nista se ne kvari, da je ne ureknem od kad smo je kupili pre 4 god. Sve za sta cu da pitam je iz predhodnog perioda tako da smo se navikli (vozi je cale, a po nekad i ja, jer imamo jos jedan auto - nije opel)

1. Cajger km-h laze i to pristojno, po gps-u laze za 15 km-h u plusu, dakle pokazuje više. Gume su 165-65-14, na originalnim opelovim alu felnama.

2. Pokvario se deo gde se kaci pojas vozača, gde to naći, otpad, radnja....? Da li može sa zadnjih da se premesti napred jer se oni skoro i ne koriste, mada bi trebali jer ih ima?

3. Kad smo je kupili rucica menjaca je nekako rasklacena, majstor je sredio nesto ali nismo bas zadovoljni. Kaze da je problem u gumicama i plastikama koje su se pojele u biracu brzina. Ovlascena Opel prodavnica u Nišu nije imala delove za set za Corsu B se kaze ne prodaje taj ceo set, već mi je prodao samo neke plastikice koje je ima. Kaze da za ostale Corse ima. Stanje je od tad dosta bolje, rucica je utegnutija ali ne sasvim jer covek nije mogo da napravi bas sve gumice. Tako kaže.

eto, za pocetak toliko!

pex
CTF Član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 2:26 pm

Re: Par raznih pitanja

Post od pex » Sub Nov 10, 2012 10:28 pm

1. To se nasteluje sat u nekom servisu koji radi cajgere, meni laze nekih 5km/h
2. Vez pojasa mozes da nadjes na otpadu, zavisi samo da li imas pirotehnicke zatezace
3. Postoji set za kompletnu reparaciju ali nikad to nije kao kad je iz fabrike izasla

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Sub Nov 10, 2012 11:12 pm

1.Mozda je neko dirao tablu pa nije pravilno vratio kazaljku.Skini je sam sa viljuskom a onda je vrati na osovinu ali tek onako na vrh pa mic po mic uporedjuj sa gps-om prilikom voznje.Kad se brzine poklope lepo ubodi kazaljku i to je to.

Inace meni i pored vracenih kazaljki na recimo pravi polozaj (posle uporedjivanja sa gps) kad pokazuje 100km stavrno je 97-98km/h sto nije veliki problem.

2.Da zadnjih ne moze a stoji ovo sto je pex napisao,otpad i spremi 10-15e,sam montiras i to je to.

3.Tu plastikicu sto si kupio je jedno 10cm dugacka sa dve polukulgle na vrhu?

Meni je pukla ona kocka na biracu brzina (crvena strelica) pa sam morao na otpadu uzeti ceo onaj sistem poluga za 20e

Slika

Vado je uzimao taj set za reparaciju!

Korisnikov avatar
oristic
CTF Član

Post od oristic » Sub Nov 10, 2012 11:27 pm

Da li zna neko ko u okolini nisa radi stelovanje cajgera?
Sta je to pirotehnicki....cemu sluzi, a mislim da je pojas najklasicniji moguci...
Nasao sam samo deo tog seta za reparaciju biraca brzina, plasticne stvari, dok gumene nisu imali i kazu da ih nikad nisu ni imali, dok za korsu C ima komplet set...

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Sub Nov 10, 2012 11:46 pm

Zasto ne bi odradio sam?

Pirotehnicki zatezac pojasa je taj deo u koji ubadas pojas + ta dole kapisla koja je pricvrscena torx srafom bocno horizontalno na donji deo sedista.Pri sudaru ili nekom zestokom jacem cimanju kad si vezan kapisla se aktivira i pojas te stegne do DZ i ne da da glavom cepnes u sofersajbnu.
SlikaSlika.

Poznaje se da je aktiviran kad je zuti jezicak za uzvicnikom (sa unutrasnje strane tog dela (sa crvenom kockom) u koji ubadas pojas) iskocio+ta "harmonika guma" ispod je skroz skupljena.

Mislim da su na corsi C stavili metalne poluge i resili ovaj problem [scratc.h

Korisnikov avatar
oristic
CTF Član

Post od oristic » Sre Nov 21, 2012 10:08 am

Da li se moze namestiti uticnica za pojas od astre G, naso sam i levu i desnu, na moju corsu B?

pex
CTF Član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 2:26 pm

Post od pex » Sre Nov 21, 2012 2:59 pm

nisam siguran da pirotehnika odgovara

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Sre Nov 21, 2012 9:45 pm

Našao si samo utičnicu, a šta je sa tvojom?

Evo pogledaj malo ovde.

http://www.corsaforum.in.rs/viewtopic.p ... &start=250" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja sam hteo da prebacim sve jer su mi opalili zatezači, ali nisam mogao. Drugačije su šine. A sajla od zatezača ulazi u utičnicu. Nisam hteo da rizikujem da rastavljam Astrine utičnica kako ne bi i te zatezače ispalio pa sam samo prebacio komplet šine sa mojih na astrina sedišta.

Odgovori