x10xe ler problem

Sve teme i pitanja.
Odgovori
Korisnikov avatar
JabaMS
CTF Član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2017 7:27 pm
Ime: Mladen
Auto: Corsa B 1.0 12v
Kontakt:

x10xe ler problem

Post od JabaMS » Sre Okt 25, 2017 8:00 pm

Zdravo svima,
trazio sam resenje za moj problem, medjutim nisam nasao resenje.
Pa da pocnem, kada sam kupio corsu imala je problem sa egr ventilom, samim tim ler gas je bio previsok (predhodni vlasnih je budzio razno svasta na sajli gasa kako bi ler bio visok). Ja sam naravno probao da resiom problem sam. Pratio sam tutoriale neke kako da ocistim egr ventil. Uspesno sam to zavrsio i check lampica se iskljucila. Poskidao gluposti koje su bile dodate kao distanceri na sajli lera i vratio sve kako je to fabrika napravila. Odmah nakoh toga susreo sam se sa problemom jako niskog ler gasa, gasio se, jedva radio i svasta nesto. nije bilo moguce podici ler gas bez dodavanja neceg na sajli. Onda sam guglao guglao i negde nasao da se kod moje korse ler podesava kompjuterski. Tako ja pravac kod majstora, objasnim mu da sam cistio egr i kazem za problem sa lerom. On to lepo prikacio na komp, cackao brckao i uspeo da podesi ler, nije se vise gasio u voznji ali je kao bio malo povisen ler nego sto treba (majstor mi je tada napomenuo da trebam da zamenim motorcic ler gasa). Odem ja tako zadovoljan kuci, misija uspela, sve to kao radi bolje nego sto je bilo, a onda naidjem na ovu temu: http://www.corsa-tigra.in.rs/viewtopic.php?f=6&t=464" onclick="window.open(this.href);return false; pa resim da sredim i to u svojoj reziji, sumnjao sam da je motorcic lera los, jer mi je majstor bio jako sumnjiv. Odradim ja i ciscenje leptira, sve pazljivo fino vratim na svoje mesto, vreme da se isproba sta sam napravio, eto problema, ler odjednom nenormalno visok, po slobodnoj proceni je bio preko 4k obrtaja konstantno. Ja poludeo, shvatam da moram ponovo da idem kod onog majstora da podesava ler kompjuterski, drugi put u roku od dva sata, ali sta cu, ja opet tamo. E tu se on trudio da podesi ponovo ler gas, jako mrzovoljan, i posle 15 minuta cackanja na kompu, on uspe da smanji ler, medjutim kako je to uradio, ler je poceo da varira, on je to tako ostavio rekao mi je vidi kupi taj motorcic pa se javi. i sad imam auto kojem ler gas varira izmedju 1200-2000 obrtaja (veoma nezgodno za voznju).
Zanima me vase misljenje? Ja licno sumnjam da se taj motorcic pokvario, pa sam zato i postavio ovu temu kako bih cuo sta vi mislite o tome.

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Re: x10xe ler problem

Post od Mihajlo_J » Sre Okt 25, 2017 11:48 pm

Uopšte ne mora značiti da je nije u pitanju motorić! Dešava se da oni geknu! A zna ler i da varira zbog protokomera.
Gle ovako, ja imam jedan motorič ler gasa za koji ne znam kakva je situacija. Trebalo bi da je ok, ali nisam siguran. poslaću ti ako hoćeš pa isprobaj s njim.

Korisnikov avatar
JabaMS
CTF Član
Kontakt:

Post od JabaMS » Čet Okt 26, 2017 12:27 am

Pa to bi bilo sjajno.... msm, ne kupuje mi se bezveze, pa da ispadne da nije to. Ono sto sam primetio nocas (s obzirom da je hladno), kad sam startovao motor ler je bio extra dok se malo nije zgrejala masina, tacnije dok nisam krenuo da vozim, odmah nakon, sve po starom. Ako ti je motorcic u redu a ispostavi se da je on, platicu ti, u suprotnom eto ga nazad :)

P.S. kako se tebi cini ovaj moj problem?

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 8:45 pm
Ime: Slobodan
Auto: Corsa B 1.0/Alfa 147 1.9

Post od Puzo81 » Čet Okt 26, 2017 2:52 pm

I mene je zesce jeb.. ler gas i ludeo sam kada sam kupio corsu 2000 i neke.
Par puta su ga cistili i dok nisam ovladao materijom posle sam skontao da su oni samo kroz onu gumu prskali wd40 da malo prodmazu plasticne zupcanike koje gura elektromotorcic unutar m.l.gasa.
Na multecu tj na polugi klapne ima jedan mali sraf koji treba da je zamazan zutom bojom. Na njega se naslanja poluga iz m.l.gasa. Njega cesto diraju a i ja sam budala kada zele da dignu ler gas vise od 940-970rpm fabrickih. Kreni prvo od toga, da li je diran!

Drugo, ovo obavezno http://www.corsa-tigra.in.rs/viewtopic.php?f=6&t=464" onclick="window.open(this.href);return false;

Pogledaj na ovoj stranici kako sam cistio u sitna crevca http://www.corsa-tigra.in.rs/viewtopic. ... start=1000" onclick="window.open(this.href);return false;

Trece, samo dijagnostikom Tech2 i mozda OP-Comom moze da se podigne ler gas i to do predvidjenih 940-970rpm jer je trocilindras.

Ocisti i oba creva gumena koja idu sa desne strane ventil dekle u multec tj jedno deblje u difuzor crni gornji koji se srafi sa tri dugacka torxxa a drugo tanje u plavi deo na samom multecu.

Skines minus klemu dok cackas oko motorica a posle kada je vratis odradice motor automatsku kalibraciju na predvidjen rpm.

Ako je crkao skroz polovni su ti oko 15ak evra ili 20-25e sa sve kompletnim multecom ako je diran sraf.

Korisnikov avatar
JabaMS
CTF Član
Kontakt:

Post od JabaMS » Čet Okt 26, 2017 3:26 pm

Ocistio ja multec bas u sitna crevca... i sama creva naravno. motorcic nije crkao u smislu da ne radi. on je taj koji i mrda ler sve vreme gore dole. Kad izdzekam ler motorcic motor smiri rad ali i dalje cudno. Snimicu pa ti saljem snimak za jedno par minuta.

Evo i videa:

P.S. oba srafa su dirana koliko vidim.

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Čet Okt 26, 2017 4:10 pm

Motorcic crkao.

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin
Pridružio se: Sre Nov 30, 2011 6:56 pm
Ime: Mihajlo
Auto: Corsa C GSI

Post od Mihajlo_J » Čet Okt 26, 2017 4:23 pm

Uh uh uh.... Crkao 100%. Imam i multek i nisu dirani zavrtnji. multek znam gde mi je, a motorić ne :DD No potražiću ovih dana

Korisnikov avatar
JabaMS
CTF Član
Kontakt:

Post od JabaMS » Čet Okt 26, 2017 7:15 pm

Evo update-a... malo pre bio do drugara, i tu se nasao jedan majstor :) :).. pogledao i kaze nije motorce 500%.. i iskljuci onaj kabal iza na multec-u, i sve se sredilo posle 10 sekundi. motor smirio rad, motorce za ler se vratilo nazad. Sto ce reci ipak nije motorce, nego onaj senzor iza. E sad, sobzirom da su srafcici dirani, dobro bi mi dosao samo multec za tim senzorom bez motorceta, a to je ono sto bas znas gde ti je Mihajlo :D :D :D...

Jedina stvar koju je napomenuo ovaj majstor je da je 80% u pitanju senzor, a da ostalih 20% pripisuje kompjuteru jer postoji sansa da on ne salje signal, ali to nikad necu saznati dok ne zamenim senzor. TAKO DA... Mihajlo hajd da se dogovaramo ^^ ^^ ^^ ^^ ^^

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Čet Okt 26, 2017 8:10 pm

Onda onaj senzor polozaja klapne iza, kockasti Bosch [scratc.h

SlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlika

Najbolje da ti Mihajlo posalje komplet multec sa motoricem lera i senzorom klapne pa montiraj i probaj.

Korisnikov avatar
JabaMS
CTF Član
Kontakt:

Post od JabaMS » Čet Okt 26, 2017 8:46 pm

To je taj na prvoj slici u centru, mali konckasti.

Korisnikov avatar
Puzo81
CTF Admin

Post od Puzo81 » Čet Okt 26, 2017 10:10 pm

10e polovan, ja kupovao.

Korisnikov avatar
Mihajlo_J
CTF Admin